021-43604
 • سبد خرید شما خالی می باشد.
الگوی پیش بند آشپزخانه دکمه دار
این پیش بند می تواند برای هر کسی بسیار ایده ال باشد، یک نانوا، یک سرآشپز،یک صنعت کار یا یک نقاش.

جیب های تعبیه شده در آن را می توان هنگام کار برای نگهداری ابزار و وسایل در نزیکیتان به کار برد. استفاده از دکمه قابلمه ای برای بستن پیش بند باعث می شود که در هنگامی که عجله داریم، بتوان به سرعت آن را باز کرد. این پیش بند را می توان در دو اندازه مختلف دوخت، تا بر سایز افراد مختلفی که می خواهید به آنها هدیه دهید اندازه باشد.

آغاز کار: فنون پایه و اصطلاحاتی را که برای استفاده از این الگو نیاز دارید که بدانید                                                      

 

 1. هنگام چاپ الگوی مورد نظر حتما دقت کنید که ابعاد چاپ %100 باشد و در تنظیمات چاپگر گزینه Scaling انتخاب نشده باشد. گزینه تنظیمات کاغذ را بررسی کنید که حتما Scaling بر روی None تنظیم شده باشد و حتما از نمایش پیش از چاپ Print Preview استفاده کنید تا مطمئن شوید که الگو با ابعاد واقعی چاپ شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که قیل از چاپ گزینه Auto-Rotate و Center تیک نخورده و انتخاب نشده باشد. این تنظیمات فقط در شرایطی است که شما برای باز کردن و چاپ الگو از نرم افزار Adobe PDF Reader استفاده می کنید. در صورتی که از نرم افزار دیگری برای باز کردن فایلهای PDF استفاده می کنید، سعی کنید که این تنظیمات را در آن نرم افزار اعمال نمایید.
 2. برای اطمینان از این که الگو در ابعاد واقعی و درست چاپ شده است، ابعاد مربعی را که در این صفحه می بینید را بر روی نسخه چاپ شده اندازه گیری نمایید. ابعاد این مربع در الگوی چاپ شده باید 2*2 اینچ باشد. هر اینچ 54/2 سانتی متر می باشد، بنابراین ابعاد مربع باید در سیستم متریک 8./5 در 08/5 سانتی متر باشد.
 3. برای اتصال قسمت های مختلف الگوی چاپ شده حاشیه های نقطه چین دار اطراف هر صفحه را باید ببرید و یا تا بزنید.
 4. صفحات الگوی چاپ شده بر اساس ردیف شماره گذاری شده است. مثلا صفحات مربوط به ردیف اول الگو، دارای شماره گذاری های 1a, 1b, 1c,  و غیره می باشد که باید در یک ردیف در کنار هم قرار بگیرند. صفحات مربوط به یک ردیف را در کنار هم بگذارید، طوری که خطوط نقطه چین حاشیه کاغذها بر روی یکدیگر قرار بگیرند. سپس با چسب نواری کاغذها را به یکدیگر بچسبانید. از راهنمای تصویری استفاده کنید که مطمئن شوید قسمت های مختلف الگو به درستی در کنار یکدیگر قرار گرفته باشد. هنگامی که الگو کامل شد، سایز مورد نظر خود را بر روی الگو پیدا کنید و با استفاده از سوزن پارچه را به الگو متصل کنید و از خطوط راهنما برای برش زدن پارچه استفاده کنید.

 

طرح بندی، نشانه گذاری و خطوط راهنمای برش

 1. از روی الگو خطوط مربوط به سایز مورد نظر خود را بر روی صفحات مختلف الگو پیدا کرده و دنبال کنید و خطوط مورد نظر را با استفاده از رولت بر روی پارچه خود و یا کاغذ الگو علامت گذاری کنید.
 2. اگر قسمت های مختلف الگو را هنگام برش زدن تا کرده اید و یا از یک قسمت از الگو دو بار برش می زندید، پارچه را نیز تا بزنید طوری که حاشیه هر دو طرف پارچه درست بر روی هم قرار گرفته و طرف روی پارچه نیز بر روی هم قرار گیرد. دقت کنید که این روش برای برخی از انواع پارچه ها مناسب نیست و بهتر است قیل از استفاده از این روش، دستورالعمل مربوطه را جهت حصول اطمینان مطالعه کنید.
 3. الگو را بر روی پارچه قرار دهید، طوری که کاملا بر روی هم قرارگیرند. دوباره چک کنید که تمام قسمت های الگو که قرار است برای برش زدن تا شده اند، بر طرف تا خورده پارچه قرار گرفته باشند.
 4. مطمئن شوید که قسمت های مختلف الگو از نظر هماهنگی با بافت تار یا طولی پارچه درست بر روی پارچه قرار گرفته باشند، مگر اینکه در جایی دستوری خلاف این داده شده باشد که مثلا الگو هماهنگ با پود یا عرض پارچه بر روی پارچه قرار بگیرد.
 5. همیشه خطوط الگو را بر پشت پارچه علامت بگذارید مگر اینکه در جایی خلاف این موضوع خواسته شده باشد.
 6. تمام دستورات برش را که در کل دستورالعمل پروژه امده است را تا آخر مطالعه کنید که بدانید چند قطعه برش خورده می بایست در پایان کار داشته باشید.
 7. از وزنه های مختلف استفاده کنید تا قسمت های مختلف الگو را بر روی پارچه ثابت کنید. برای ثابت ماندن گوشه های پارچه از سوزن استفاده کنید.
 8. آهسته و با دقت برش بزنید.
 9. نشانه های و علامت های به کار رفته در الگو

  نشانه های دکمه، جا دکمه و محل قرارگیری آن

  خطوط صاف نشان دهنده سوراخ دکمه می باشد. شکل دایره نیز علامت دکمه بوده و محل قرار گرفتن آن را نشان می دهد.

  خطوط برش

  الگوهایی که برای سایزها و اندازه های مختلف پروژه ها آماده می شوند، دارای خطوط برش متفاوت برای سایزهای مختلف می باشند.

  محل قرارگرفتن تاخوردگی

  این نوشته به همراه دو خط جهت نمایی است که به سمت لبه الگو اشاره می کنند. اگر پارچه را تا زده و از محل تا خوردگی پارچه بر روی این علامت قرار دهند، سایز نهایی کار تمام شده دو برابر اندازه های الگو بدون اضافه کردن درز دوخت خواهد بود.

  خط مقیاس

  یک خط جهت نمای دو طرفه می باشد که می بایست یا موازی با طول پارچه و یا موازی با محل تاخوردگی پارچه باشد. مگر اینکه خط مقیاس مایل و یا متقاطع برای نشانه گذاری به کار رفته باشد. خطوط مقیاس متقاطع نشان دهنده قطر می باشند.

  نشانه دوخت درز

  این مثلث ها به عنوان نشانه های برای دوخت درزها به شکل دقیق به کار می روند. قطعاتی که باید به هم دوخته شوند، دارای نشانه های دوخت درز مرتبط هستند.

  دارت ها

  خط چین ها و نقطه ها نشان دهنده دارت ها هستند.خط چین نشان می دهند که بخیه ها یا کوک های دوخت در کجا خواهند بود و و نقطه ها نشان دهنده محل قرار گرفتن نوک دارت هستند، یعنی محلی که می بایست در انتهای دارت و بر روی نوک دارت، بخیه ها و یا کوک دوخت پایان پذیرد.

  نقاط الگو

  دایره های توپر نشان دهنده محلی هستند که باید بر روی پارچه – معمولا بر طرف روی پارچه - علامت گذاری شوند. این علامت گذاری ها معمولا برای نشان دادن محل قرارگرفتن و دوخت جیب ها و یا به عنوان نشان دهنده دارت – محل پایانی بخیه یا کوک دوخت – می باشند. همیشه برای علامت گذاری حتما روی نقاط الگو بر روی کاغذ الگو را سوراخ کنید و سپس از طریق سوراخ های ایجاد شده بر روی الگو، بر روی پارچه علامت گذاری کنید.

  نشانه برش

  گاهی همراه با نقاط الگو خط چین هایی نیز کشیده می شوند که نشان دهنده بخش هایی هستند که می بایست برش زده شده و یا شکافته شوند. دستورات بیشتر در خصوص شکافت یا برش معمولا در دستورالعمل الگو مطرح می شود.

  فایل pdf الگوها جهت چاپ